Výlet do Liberce

001

Ve středu 17. května 2023 uskutečnila třída 5. B zajímavou exkurzi do liberecké botanické zahrady a do Severočeského muzea.

Ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží, celkem nás přišlo 17. Těšili jsme se na zajímavosti a zážitky, které jsme očekávali na základě našich plánů. Cesta vlakem netrvala ani hodinu a byli jsme v Liberci. Tramvají jsme se přemístili do botanické zahrady, kde jsme měli možnost zhlédnout mnoho zajímavých rostlin z našich i exotických krajů, drobné ptactvo, různá jezírka, zajímavé kameny i část podmořského světa, kde jsme se zvlášť zdrželi. Žáci si vše pečlivě zaznamenávali na své fotoaparáty. Když jsme prošli vnitřní pavilony i venkovní prostory, opustili jsme zahradu a vypravili se do muzea, které slaví 150. výročí od svého vzniku.

Zhlédli jsme zde mnoho historických předmětů od vzniku této zajímavé stavby, fotografie, obrazy – také lunety v malém sále, o kterých jsme se učili ve škole, sochy, skleněné a textilní výrobky, lustry, šperky, které k tomuto městu jistě patří. Část muzea byla věnována přírodě – zvířatům i hmyzu, také rostlinám, ale hodně děti zaujala výstavka hudebních nástrojů od flašinetů po různá piana a pianina. Po prohlídce a částečné ukázce u městské radnice v Liberci,  ještě před návratem domů se asi nejvíce děti těšily na oběd v KFC a McDonaldu, tam to byla bašta.

Poté následovala cesta zpět do Mimoně.

Podle vyprávění dětí ve vlaku si myslíme, že výlet splnil účel, děti se dozvěděly mnoho nových věcí, nafotily desítky fotografií a výlet si pochvalovaly již ve vlaku.

J. Novotná, tř. uč. 5. B

Datum vložení: 21. 5. 2023 10:05