ZŠ a MŠ Mimoň

Speciální třídy v Praze

Exkurze na Pražský hrad

Návštěva Pražského hradu

Dne 3.10.2023 zavítali žáci speciálních tříd do našeho hlavního města Prahy. Cílem návštěvy byla prohlídka Pražského hradu.

Hrad byl založen v devátém století knížetem Bořivojem z rodu Přemyslovců a je největším hradním komplexem na světě.

Z rozsáhlého souboru paláců a církevních staveb jsme navštívili Katedrálu svatého Víta, ve které se konaly korunovace českých králů a královen. Ve Starém královském paláci nás zaujal svou nádherou Vladislavský sál. V domě ve Zlaté uličce jsme nakoukli mezi jinými do dílny, kde se alchymisté pokoušeli vyrobit zlato. Zaujala nás také dílna věštkyně, švadleny a střelce.  Mnozí z nás si pořídili fotografie a videa ze střídání hradní stráže.

Žáci, z nichž mnozí byli v Praze poprvé, byli z naší metropole nadšeni.

Mgr. J. Standová

Datum vložení: 5. 10. 2023 6:26