Sobotní výlet do Prahy

Kdo se přihlásil na sobotní výlet do Prahy, byl jistě spokojen.

I když jsme se ráno probudili do deště, před školu přišli všichni přihlášení žáci, aby se zúčastnili výletu do Prahy, kde probíhal Den archeologie v areálu Karlovy univerzity. Cesta rychle ubíhala, a tak jsme na desátou hodinu vstoupili do areálu Filosofické fakulty. Zde byly připraveny stánky a stanoviště od pravěku až po dnešek, stará řemesla, rýžování zlata, vyrábění šperků z drátů, ale také tkaní, starobylá alchymie s vůněmi různých bylin a pryskyřic, vše si mohli žáci vyzkoušet.

Děti měly možnost setkat se s mnoha středověkými činnostmi, střílely z luku, či chytaly ryby, vyhledávaly v zemi také „lidské“ kosti jako starobylí archeologové, nechyběl zde ani pravý řezník, který zde porcoval maso jako za starých časů a mnoho lidí se zde ukázalo v krásných dobových kostýmech. Děti si to zde velmi užily, vyzkoušely si, co možná ještě nikdy nedělaly. Oběd se odehrával v oblíbeném KFC a potom rychle na druhou část programu.

Odpoledne jsme prožili společně v Národním muzeu, kde jsme shlédli krásné sbírky a také vyjeli až do kupole této budovy, která byla otevřena pro veřejnost. To byl opravdu velký zážitek. Cesta domů utekla jako voda a kolem 18 hodiny jsme dorazili zpět do Mimoně. Kdo se na výlet přihlásil, jistě byl spokojen.

Datum vložení: 18. 10. 2022 16:50
Datum poslední aktualizace: 18. 10. 2022 16:52