ZŠ a MŠ Mimoň
Základní škola a Mateřská škola Mírová Mimoň
ZŠ a MŠ Mimoň

Pochodové cvičení s brannými prvky ve Speciálních třídách

Zahájení požárním poplachem a rozchod do okolí Mimoně

Třída 2. S a 3.S se ve čtvrtek 14. 9. vydala v rámci pochodového cvičení po cyklostezce z Mimoně směrem k daňčí ohradě. Cestu jsme si zpestřili několika soutěžemi – například hod šiškou na cíl, přenášení raněného apod. Využili jsme také prostředí lesa k hledání hub a rozpoznávání rostlin nebo stromů. V polovině cesty jsme pozorovali zvědavé daňky, kteří se na nás přišli podívat až k plotu. Zpět ke škole jsme se vrátili příjemně unaveni.

Mgr. Eva Domerecká

Ve čtvrtek 14. 9. v rámci pochodového cvičení se žáci 4. a 5. ročníku vypravili na Průrvu do Novin pod Ralskem. Počasí nám přálo, a tak jsme se cestou mohli občas zastavit při pozorování zajímavých úkazů přírody. Zaujalo nás hlavně velké mraveniště a spousta volně rostoucích bylinek. S paní učitelkou jsme si bylinky pojmenovali a řekli něco o jejich účincích. Doprovázel nás zpěv ptáků, který nám zpříjemňoval cestu. Když jsme dorazili do cíle, připravili jsme si ohniště a napíchli buřtíky. Po pořádné svačině jsme obhlédli krásné okolí Průrvy a vyrazili zpět do školy. Cestou nás zdravili psi, kočky, husy, kachny, koně a včelky. Unavení, ale spokojení jsme se rozešli do svých domovů.

Mgr. Renata Michailidis

Třída 6,7S se v rámci pochodového cvičení s brannými prvky vypravila do Vranovských skal na vyhlídku Julinka. Cestou žáci pozorovali okolní přírodu, vyprávěli jsme si o tom, co vidíme, sbírali jsme přírodniny a plnili ve skupinách úkoly na pracovních listech – luštili tajenku, přiřazovali listy a plody ke stromům. Ze skály jsme měli krásný výhled do okolí Mimoně, pojmenovali jsme místa, která jsme poznali. Cestou zpět jsme se za odměnu zastavili na zmrzlinu v sídlišti pod Ralskem. Počasí nám přálo a výšlap se vydařil.

Mgr. Marcela Havelková

Žáci osmého a devátého ročníku speciálních tříd se společně se svými učitelkami vydali v rámci pochodového cvičení na nedalekou zříceninu hradu Ralsko. Po vyčerpávajícím výstupu byli na vrcholu odměněni krásnou vyhlídkou na celou Mimoň a okolní obce. Po opečení buřtů a prozkoumání zříceniny se odpočatí vydali na zpáteční cestu, kterou zakončili u pečovatelského domu ve vranovské aleji.

Zdenka Dolanská

Datum vložení: 18. 9. 2023 7:21