ZŠ a MŠ Mimoň
Základní škola a Mateřská škola Mírová Mimoň
ZŠ a MŠ Mimoň

Návštěva knihovny 6. ročníky

V prvním únorovém týdnu jsme v 6. ročnících ZŠ a MŠ Mírová Mimoň uskutečnili vyučování v mimoňské městské knihovně.

Tématem v literární výchově žáků bylo seznámení s moderními, tedy současnými autory a jejich díly. Předem jsme si domluvili schůzku s p. Proboštovou, která nám hodinu velmi pěkně připravila. Děkujeme.
V první části se žáci seznámili s osobnostmi světové i české LV prostřednictvím prezentace, včetně ukázek různých knih žánrů, ve druhé části měli žáci možnost se volně pohybovat po knihovně a vybírat si tituly knížek podle vlastního zájmu a výběru. Zbyl nám také čas na stolní hry a prohlížení časopisů. Návštěva v knihovně byla zajímavá a inspirativní, žáci dostali také
nabídku trávit čas po škole i v těchto prostorách nebo se stát členy knihovny a využívat tak aktivně jejich volný čas. Po příchodu do školy jsme si ještě zopakovali získané informace, děti tyto aktivity v knihovně vyhodnotily jako zdařilé.

Jaroslava Novotná

Datum vložení: 12. 2. 2024 19:21