ZŠ a MŠ Mimoň
Základní škola a Mateřská škola Mírová Mimoň
ZŠ a MŠ Mimoň

Lyžařský kurz

Dne 7. až 12. ledna se konal Zimní lyžařský výcvikový kurz zaměřený na sjezdové lyžování. Kurzu se zúčastnilo 28 žáků od druhého až po devátý ročník. Jako každoročně jsme byli ubytováni v chatě U Lesa v Albrechticích. Letošní téma večerní hry bylo: Ledové království. Děti byly rozděleny do pěti skupin podle jednotlivých postav z filmu a plnily po dobu pobytu různé úkoly.

V pondělí jsme po snídani konečně vyrazili na lyžování. Jelikož sněhové podmínky nám nebyly nekloněny, museli jsme vzít lyže na ramena a v lyžařských botách putovat až k začátku sjezdovky Tanvaldského špičáku. Podle lyžařské zdatnosti jsme utvořili 3 družstva. Začátečníci se s paní Čermákovou vydali do areálu, kde byl přichystán pás a posléze i kotva, na které se dopravovali na kopec, který na konci týdne zdárně zdolávali. Zde byly k vidění největší lyžařské pokroky. A nejen za to paní učitelce děkuji.

Druhá dvě družstva se vzájemně prolínala a podle potřeby jsme jim individuálně napomáhali ke zlepšení jejich dovedností při sjezdovém lyžování. Tím bych chtěl také poděkovat panu Hankovi. Za zdravotnickou péči o děti (při otlačeninách a jiných bolístkách nejen tělesných) bych chtěl poděkovat paní Dobrovové.

K dobré náladě všech zúčastněných přispěla také výtečná kuchyně. Jako již tradičně nám ji zajišťovala paní Peschelová.

Celý týden jsme si na počasí nemohli stěžovat.  I když ráno bylo mrazivé, postupem času se na obloze objevilo sluníčko, které nás doprovázelo a které nám dodávalo energii po zbytek každého dne. Věřím, že si všichni kurz užili, něco nového se naučili a těší se na další společné zážitky v příštím roce.

Petr Húska                                                                                                                       vedoucí kurzu

Datum vložení: 15. 1. 2024 15:50
Datum poslední aktualizace: 23. 4. 2024 10:03