Kam jít studovat po základní škole

Kam jít studovat?

Žáci devátého ročníku  se ve druhém lednovém týdnu zúčastnili projektového  dne na Střední průmyslové škole v České Lípě. Byla pro ně připravena čtyři různá stanoviště, na kterých se ve skupinách postupně vystřídali.

V učebně fyziky se seznámili s tím, co je vlastně zvuk, jak se přenáší a zesiluje. Dále zjistili, jak vnímáme různě vysoké tóny a jak obtížné je číst, když svůj vlastní hlas slyšíme s mírným zpožděním. Na dalším stanovišti si sami vyzkoušeli, jakým způsobem se dá hýbat věcmi pomocí stlačeného vzduchu a jak se dá programovat robot. V dalších pracovnách si žáci prohlédli různé obráběcí a CNC stroje, zkusili si i sestavit robota.

Na závěr se seznámili s obsahem studijních oborů, které se dají na průmyslové škole studovat a prohlédli si další odborné učebny.

Datum vložení: 17. 1. 2022 21:20