ZŠ a MŠ Mimoň
ZŠ a MŠ Mimoň

Informatika na 2. stupni ZŠ

Informatika na 2. stupni ZŠ 1

Jak probíhá hodina informatiky u deváťáků.

3.1. Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace. Finančním zdrojem této intervence jsou prostředky fondu EU – Next Generation EU.

Díky finančním prostředkům z tohoto programu byla pořízena robotická sada Vex GO, která oživuje hodiny informatiky na naší základní škole

V době, kdy technologie hraje klíčovou roli ve vzdělávání, přichází na naši základní školu novinka - robotická sada Vex GO. Tento moderní vzdělávací nástroj nabízí studentům nejen zábavu, ale i praktické poznatky z oblasti robotiky a programování. Vex GO je sada navržená speciálně pro mladé studenty, aby se mohli snadno seznámit se základy robotiky. Sada obsahuje řadu stavebních dílů, senzorů a motorů, které studenti používají k sestavení vlastních robotů. Během hodin informatiky se žáci učí, jak tyto roboty programovat a ovládat, což rozvíjí jejich logické myšlení, kreativitu a řešení problémů. Co je na Vex GO výjimečné, je jeho interaktivní přístup ke vzdělávání. Studenti nejsou omezeni pouze na teoretické znalosti, mají možnost aplikovat své dovednosti v praxi. Tímto způsobem se učí lépe chápat, jak technologie funguje, a získávají cenné zkušenosti, které mohou v budoucnu využít. Na hodinách informatiky jsme svědky, jak žáci s nadšením sestavují roboty a programují je k vykonávání různých úkolů.

Ing. Josef Pobuda

Datum vložení: 31. 1. 2024 12:28