Informace pro rodiče žáků třídy 8.A

V České Lípě dne 20.1.2022

Informace pro rodiče žáků třídy 8.A Základní školy a Mateřská škola Mírová 81, Mimoň, příspěvková organizace, v souvislosti s výskytem COVID-19 pozitivní osoby

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že Vaše dítě přišlo ve škole do kontaktu s COVID–19 pozitivním

spolužákem/osobou/pedagogem, od kterého se mohlo nakazit (jednalo se o epidemiologicky významný kontakt), vztahuje se karanténa na děti z celé třídy.

Karanténa je ukončena bez povinnosti absolvování PCR testu min. 5. den od posledního kontaktu s pozitivní osobou, což bylo 17.1.2022.  Pro Vaše dítě tak trvá do 22.1.2022 včetně.  Dále je v této souvislosti a možnému pozdějšímu nástupu příznaků onemocnění covid-19 doporučeno následujících 5 dní věnovat zvýšenou pozornost zdravotnímu stavu vašeho dítěte.  Do kolektivu by se dítě mělo vrátit zdravé.

V případě projevu příznaků onemocnění covid – 19 v průběhu 14 dní od posledního kontaktu s potvrzeným případem onemocnění covid-19 je třeba absolvovat PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2.

Absolvovat PCR test můžete i v případě vlastního zájmu, přičemž využijete následující postup:

V nejbližších době obdržíte SMS, ve které bude uveden odkaz na sebetrasovací formulář, který vyplňte, včetně žádanky na PCR test (ta je automaticky přednastavená na indikaci KHS). V případě, že se Vám nepodaří žádanku vystavit, lze u dětí do dovršení 18 let věku, očkované a rozočkované osoby využít 5x do měsíce PCR test hrazený pojišťovnou. V rámci objednání si tak vystavíte i žádanku na test. Obě varianty jsou zdarma.

Pro případ odběru je nutné, abyste si pro své dítě sami udělali rezervaci na PCR odběr ve Vámi vybraném odběrovém místě. Toto se provádí v rezervačním systému vybraného odběrového místa, které najdete např. zde: https://testovani.uzis.cz/, kde vyberte, že máte žádanku vydanou/indikovanou od KHS/hrazeno pojišťovnou – veřejné.

Výsledky PCR testu byste měli obdržet formou SMS zprávy v den testu večer, případně následující den, nejpozději však do 48 h. Potvrzení o výsledku testu je možné si stáhnout ze stránky www.ocko.uzis.cz.

• pokud bude test pozitivní: pozitivní dítě bude muset zůstat v min. 5 denní izolaci, a to od data PCR testu, kontaktujte pediatra
  • pokud bude test negativní: takové dítě do konce nastavené karantény musí zůstat doma, a pokud se v této době u něj neprojeví žádné klinické příznaky onemocnění, karanténa se posledním dnem ukončí a následující den může dítě zpět do školy.

Shrnutí:

• Karanténa pro Vaše dítě je nastavena do: 1.2022 včetně
  • Karanténa se vztahuje podle aktuálně platných mimořádných opatření ministerstva zdravotnictví i na osoby očkované i na osoby, které onemocnění prožily
  • Případný PCR test pro bezpříznakové osoby nejlépe provést na konci karantény: 1.2022
  • PCR test v případě potíží: ihned

Jaroslava Minaříková

odborná referentka

oddělení hygieny dětí a mladistvých

Datum vložení: 20. 1. 2022 21:09
Datum poslední aktualizace: 31. 1. 2022 21:16