ZŠ a MŠ Mimoň
Základní škola a Mateřská škola Mírová Mimoň
ZŠ a MŠ Mimoň

I takto získáváme vědomosti

Exkurze do centra obnovitelných zdrojů

Školní exkurze do centra obnovitelných zdrojů energie

Žáci druhého stupně se 20. února zúčastnili exkurze do Informačního centra obnovitelných zdrojů energie a Malé vodní elektrárny Hučák v Hradci Králové. Tato vzdělávací cesta nabídla studentům hlubší pohled na udržitelné zdroje energie a jejich praktické využití v moderním světě.

V Informačním centru obnovitelných zdrojů energie byla žákům představena široká škála témat týkajících se obnovitelné energie. Zajímavostí byla možnost využití virtuální reality, díky které si mohli žáci sami "postavit" vodní či větrnou elektrárnu. Tato interaktivní zkušenost jim umožnila lépe pochopit, jak tyto technologie fungují a jaký mají potenciál pro budoucí energetické využití. Následně se skupina přesunula do Malé vodní elektrárny Hučák, kde měli příležitost vidět v praxi, jak se energie z vodního toku transformuje na elektrickou energii.

Datum vložení: 22. 2. 2024 11:28
Datum poslední aktualizace: 23. 4. 2024 10:03