Hodina fyziky s Pasco

Téma: Atmosférický tlak: správné nahuštění pneumatik – naprogramování podhuštěné × přehuštěné pneumatiky.

Ve středu 30. března probíhala v odborné učebně výuka fyziky 7. B za použití tlakoměru a injekční stříkačky ze sady přístrojů Pasco. Tématem hodiny byl atmosférický tlak. Žáci se za prvé seznámili s podtlakem a přetlakem foukáním a vysáváním vzduchu pomocí měřícího přístroje.

Na počítačích sledovali průběh pokusu vyjádřené křivkou. Za druhé vytvářeli kód pro určení stavu pneumatiky: „Pneumatika podhuštěná, pneumatika OK, pneumatika přehuštěná.“ Tlak, který vyvíjeli díky působením vlastní síly na stříkačku, byl monitorován na displeji již zmíněným kódem. V této hodině si žáci vyzkoušeli, jak velkou sílu potřebujeme vyvinout k nafouknutí pneumatiky a zároveň se seznámili s programováním.

Datum vložení: 3. 4. 2022 9:05
Datum poslední aktualizace: 4. 4. 2022 18:08