Běh školy 2023

Běh školy 2023 1

Běžecký závod žáků kolem školy.

Běh školy 2023

Ve středu 7. června se konal každoroční běh školy (i když minulý rok se výjimečně neuskutečnil). Celkem se zúčastnilo 207 závodníků, v tom 112 chlapců a 95 dívek z prvního i druhého stupně základní školy.  Žáci byli rozděleni do 10kategorií podle roku narození a podle toho, zda se jedná o dívku či chlapce.

Do organizace tohoto běžeckého závodu se jako vždy zapojili žáci devátých ročníků, kteří měli za úkol vytyčení místa startu, trati a cíle, dále prezenci závodníků, vydávání běžeckých čísel, jejich zavazování a následné rozvazování (pomoci těm nejmenším), stopování času a určování pořadí po proběhnutí cílem. Tímto bych jim chtěl poděkovat za to, jak se tohoto úkolu výborně zhostili.

Závod začal oficiálně v 9:20 hodin. Po prvních 6kategoriích došlo na vyhlášení výsledků a předání cen prvním třem nejlepším. Ani ostatní nezůstali bez odměny, čekala na ně pochoutka v podobě opečeného vuřtu. Děkuji paní Peschelové. Štefancové a Krajčírové, které se o tyto pochoutky postaraly.

Po vyhlášení těchto výsledků závod pokračoval dalšími čtyřmi kategoriemi. V průběhu této části závodu došlo ke zranění žáka, který potřeboval pomoci. Dva ze závodníků se ho ujali a dopravili ho bezpečně na místo ošetření. Tito žáci byli při vyhlašování a předávání cen oceněni za to, jak se skvěle zachovali. Závod byl ukončen v 11: 00 hod.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří se na společné přípravě a průběhu akce podíleli, i samotným závodníkům, že vše proběhlo v duchu fair play.                                                           Petr Húska

Datum vložení: 8. 6. 2023 15:17
Datum poslední aktualizace: 8. 6. 2023 15:29