ZŠ a MŠ Mimoň
ZŠ a MŠ Mimoň

Adaptační kurz 6. ročníků

Adaptační kurz

Program našeho adaptačního kurzu.

Výjezdní adaptační kurz  pro žáky 6. ročníků na ZŠ a MŠ Mírová Mimoň

Ve dnech od 25. - 27.9. 2023 proběhl na naší škole výjezdní adaptační kurz pro žáky 6. ročníků. Byl sestaven do 3 okruhů tak, aby probíhalo vzdělávání žáků, tělovýchovné aktivity a turistika se zaměřením pro dvě třídy.

První den jsme zvolili návštěvu zámku Loučeň s využitím labyrintů a pobytu v přírodě v zámecké zahradě. Zde si mohli žáci vyzkoušet svoji obratnost při zdolávání mnoha přírodních překážek. Počasí bylo nádherné, a tak si tento den všichni velmi užili. Nechyběla zmrzlina, cola a jiné dobroty.

Druhý den jsme naplánovali do oblasti Českého ráje, kde žáci navštívili turnovské muzeum, shlédli zde velmi pěknou expozici minerálů, skla, šperků, navštívili starobylou chalupu s ukázkou velkých nerostů a viděli původní vybavení starobylých domů, ale i moderní expozici věnovanou horolezcům tohoto kraje. Slunečné odpoledne jsme později využili v parku Šťastná země v Radvánovicích k tělovýchovným aktivitám – trampolíny, průlezky, hry, lezení do výšek s pořádným adrenalinem, prošli jsme geopark v místním lesíku. I zde jsme si to společně užili.

Pro třetí den jsme zvolili návštěvu do sklářské firmy Ajeto v Lindavě nedaleko Mimoně. Žáci měli možnost se seznámit s náročnou a těžkou prací místních sklářů, seznámili se s různými materiály i činnostmi, které se zde využívají. Ve sklářské krčmě se zapojili do vlastní práce a vytvořili si zde skleněné medaile s využitím razidel. Medaile budou památkou pro tento den. Poslední bylo zastavení v muzeu v Novém Boru, kde jsou umístěné výrobky právě z výše uvedené firmy Ajeto, kterou měli žáci možnost také shlédnout.

Cílem bylo společné setkání dvou tříd, spolupráce a společné zážitky a k tomu nám po celou dobu svítilo slunce a bylo nádherně. Tato akce byla spolufinancována z projektu NPO, z fondu EU - Next Generation EU.

Mgr. J. Novotná

Datum vložení: 3. 10. 2023 14:25