Menu
ZŠ a MŠ Mimoň
Základní škola a Mateřská škola Mírová Mimoň
Základní škola a Mateřská škola Mírová Mimoň
ZŠ a MŠ Mimoň

Vítání jara v Hejnicích

Vítání jara v Hejnicích

Na akci "Vítání jara" jsme se vydali do Střediska ekologické výchovy v Hejnicích v sobotu 26. 3. 2022.

Akce to byla velmi povedená, do Střevlika jezdíme rádi.

Nejprve jsme si vyzkoušeli několik venkovních aktivit, her a soutěží. Následovala přednáška paní Hrůšové, místní pěstitelky z Bílého Potoka, o semínkách, semenaření a semínkovnách. Ta byla ukončena otevřením Střevličí semínkovny. Přednáška byla příjemná, užitečná a kupodivu zaujala i velké procento dětí, se kterými jsme do Hejnic přijeli.

Lektorka Střevliku – Bibi – je kromě práce ve Střevliku také divadelnicí, a tak si pro děti připravila pohádku O semínku. No a ta se stala největším zážitkem celého výletu. Bibi byla báječná, všechny nás rozesmála a budeme na ni ještě dlouho vzpomínat.

Tvořivé dílničky (semínková bomba, víla Létalka...) nebo mikroskopicky zvětšená semínka nebo zahradní stezku si děti mohly objevovat podle libosti, na všechno bylo dost času. Kdo zvládl vyluštit tajenku zahradní stezky, dostal na konci od Makové panenky nádhernou makovici plnou semínek máku. Čas zbyl dokonce i na závěrečné opékání buřtů na Střevličí zahradě a zpívání u ohně s tanečními prvky "svaté trojice". :-)

Děkujeme Střevliku a všem jeho lektorům za tu možnost přivítat jaro společně a při tak báječných činnostech. A děkujeme také všem dětem, které s námi vyrazily – není nad to strávit krásný den v příjemné společnosti. :-)

Datum vložení: 5. 5. 2022 10:30
Datum poslední aktualizace: 23. 4. 2024 10:04
Autor: Mgr. Kristýna Petrová

SVČ VÁŽKA

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Zakázky a projekty

Zakázky a Projekty

Projekty