Mateřská škola Letná

Mateřská škola Letná (odloučené pracoviště ZŠ a MŠ Mírová), se nachází v přízemí a 1. patře budovy školy na sídlišti Letná. Odděleně ve 2. patře budovy jsou umístěny speciální třídy ZŠ a MŠ Mírová.

Prostory školky byly rekonstruovány a nově vybaveny v r. 1991 tak, aby každá třída měla svoji prostornou a světlou hernu s jídelní částí propojenou výdejním okénkem s kuchyní, ložnici s dřevěnými postýlkami (a spoustou plyšáků), vlastní koupelnu s toaletami a šatnu. Důraz je kladen na bezpečné a podnětné prostředí. Děti i paní učitelky využívají v rámci školního vzdělávacího programu „Krok za krokem jdeme světem“ spoustu hraček, stavebnic, speciálních didaktických pomůcek, klavír nebo varhany, moderní interaktivní tabule, odpočinkové koutky a domečky. Přilehlá prostorná a bezpečná zahrada s herními prvky a pískovišti slouží také pro akce konané společně s rodiči a v budoucnu by zde mělo přibýt i malé dopravní hřiště

Čtyři třídy mateřské školy jsou určené dětem od 2,5 do 7 let: nejmenší jsou Koťátka a Berušky, předškolní Motýlci a Ježci. V každé třídě se dětem věnují 2 učitelky a 1 asistentka. Jsme dobře fungující a sehraný „školkový“ tým, kterému není cizí otevřená náruč, pochopení, hravost. Naším cílem je, aby se děti u nás cítily spokojeně a bezpečně. Zároveň ve spolupráci s rodinou zohledňujeme individuální i speciální potřeby dětí, podporujeme jejich všestranný rozvoj formou hry, vedeme je k samostatnosti, slušnému chování a kamarádství. Učíme je zdravému životnímu stylu, rozvíjíme pohybovou obratnost, hudební a výtvarný projev.

K prezentaci dětských prací a výrobků využíváme prostorné chodby s množstvím nástěnek a měnící se tematickou výzdobou. Zodpovědně připravujeme předškoláky na vstup do školy a učitelky zároveň působí i jako logopedické asistentky. Ekologické a environmentální cítění je rozvíjeno aktivitami na školní zahradě se spoustou zeleně.

Mateřská škola Letná

posledni-trida